FN Blog / Fociblog / Fradi, egy új dimenzió. + a szurkolói ankét vi...
Nyomtatás Betűméret
Fradi, egy új dimenzió. + a szurkolói ankét videója 2008-08-12 22:01:17
Megkezdte idei szereplését a Fradi labdarúgócsapata is. Története során harmadszor a másodosztályban. Némi szösszenet a nyitómeccsről, videóösszefoglaló, no meg a szurkolói ankét videója azoknak akik lemaradtak volna.

Élesben is bemutatkozott az új Fradi. Némi meglepetésre mérsékelt nézőszám mellett. Igaz a „mérsékelt” eléggé viszonylagos. Fradi viszonylatban nem tűnik soknak a mintegy 8-9 ezer néző, igaz ugyanakkor, hogy ez még így is bőven duplája az Nb1 hétvégi átlagnézőszámának. Szóval félház várta a nyitányt és ezúttal nem okoztak csalódást a zöld-fehér legények. Jól kezdett a Fradi, a vezetést is sikerült megszerezni, aztán kicsit leült a meccs. A Tökölnek meg összejött az egyenlítés egy kamu tizenegyesből. Igaz, a második játékrészben „egyenlített” a játékvezető, a Fradi harmadik gólja lesről esett. Előtte azonban az új szerzemény, Ferenczi is elkezdte kitermelni a vételárát, még a szünet előtt ismét megszerezte a vezetést a fővárosiaknak. Aztán a második félidőben már csak egy csapat volt a pályán. Helyenként kifejezetten jó, sőt magyar pályán ritkán látható közönségszórakoztató játékkal rukkolt elő az FTC. A vége meg már-már örömfociba torkollott. Régen lehetett ilyent írni, de most helyén való: a meccs egyes szakaszaiban sziporkázott a Fradi.

Ami viszont igencsak meglepő, a pályára lépő Fradiban alig volt új ember. A kezdőcsapatban mindösszesen 3 olyan srác futott ki aki tavaly nem volt a Ferencvárosnál (Ashmore, Ferenczi, Downing). Ráadásul Downing inkább kerékkötője volt a csapatnak, ez nem az ő meccse volt, később Tóth váltotta. És mégis! Micsoda különbség volt a tavalyi csapatjátékhoz képest!

Tényleg ennyit jelentene a nyugodt, biztos háttér?

Szóval kifejezetten jól játszott az FTC, olyannyira, hogy a Tököl szerencsésnek mondhatja magát a hat kapott góllal. Ha kicsit szerencsésebb a Shaw-Ferenczi csatárduó akkor akár két számjegyű is lehetett volna a zöld-fehér termés. Mindennél többet mond, hogy az egyik közismert sportportál a meccsen jó teljesítményt nyújtók között említette a hat gólt kapó tököli kapust. Furcsa, de nem biztos, hogy érdemtelen elismerés ez, hisz' való igaz, bravúrokat is be kellett mutatnia ahhoz, hogy hatnál megálljon a Fradi.

Mindent összevetve szerintem eddig ez a meccs volt az új tulaj által meghirdetett „come back” kampány leghúzósabb eleme. Ha ilyen (vagy még ilyenebb) produkciókkal rukkol elő hétvégenként a gárda, akkor hamarosan ismét rendszeres lesz a telt ház az Üllői úton...

Ferencváros-Tököl 6-2

Gól: Shaw (11. 62.), Ferenczi (44., 56., 82.), Gálhidi 47., öngól), ill. Gasparik (20., 11-es), Csabai (75.)